Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Aktualności

 • Mikołajki 2020 • Mikołajki 2019

W dniu 13 grudnia 2019 roku w ramach zadania  realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zostały zorganizowane warsztaty „Poznajemy Tradycje Świąteczne”

Podobnie jak w roku ubiegłym w tym również liczba przybyłych gości nie zawiodła. Podczas spotkania bawiło się ponad 149 osób. W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci brały udział w warsztatach integracyjnych podczas których wykonywały kartki świąteczne oraz koszulki świąteczne. Świąteczny program, gry i zabawy prowadzone były przez animatora. Po wspólnej kolacji na wzór kolacji wigilijnej przybył Mikołaj, który wręczył każdemu zaproszonemu dziecku paczkę. Dzieci jak i dorośli świetnie się bawili.

 


 

 •   Szkolenie na kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe -Listopad 2019

W październiku oraz listopadzie br. w ramach zadania VI realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zostało zorganizowane szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze niezawodowe.

Celem w/w zadania było przeszkolenie kandydatów na rodzinę zastępczą niezawodową (praktyka oraz teoria). W szkoleniu wzięło udział 10 osób, które z powodzeniem w dniu 25 listopada 2019 roku ukończyło w/w szkolenie. Szkolenie odbyło się według autorskiego programu opracowanego przez Psychologiczne Centrum Szkoleniowo Terapeutyczne. Zajęcia teoretyczne odbyły się na ternie tut. Centrum w dniach 2,14,28 października oraz 18 i 25 listopada. Natomiast zajęcia praktyczne w wymiarze 10 godzin zostały przeprowadzone przez rodzinę zastępczą zawodową z wieloletnim doświadczeniem.

Cieszymy się bardzo, że grono rodzin zastępczych niezawodowych powiększyło się, gdyż dzieci potrzebujących opieki i wsparcia jest bardzo dużo.

 • Wycieczka 2-dniowa do Berlina

W dniach 16-17 listopada 2019 roku w ramach zadania VIII realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku został zorganizowany dwudniowy wyjazd rodzin zastępczych wraz z dziećmi w nich umieszczonymi do Berlina.

W wycieczce wzięło udział 78 osób (opiekunowie wraz z dziećmi). W pierwszym dniu naszej niesamowitej przygody mieliśmy możliwość spędzenia czasu na „Tropical Island”. Niesamowita wyspa, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci świetnie bawiły się na wodnych atrakcjach, natomiast dorośli relaksowali się w jacuzzi. Zakwaterowanie odbyło się w samym Berlinie, jego zachodniej części. Podczas drugiego dnia mieliśmy możliwość zwiedzenia m.in. Muzeum Historii Naturalnej, Bramę Branderburską, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, Gmach Parlamentu Rzeszy oraz Berlińska Wieża Telewizyjna. Dla wielu była to pierwsza wizyta za granicą i na pewno nie ostatnia

 


 

 

 • Wycieczka 1-dniowa do Aquaparku we Wrocławiu

W ramach projektu ,,Bliżej Siebie 2” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zorganizowało jednodniową wycieczkę do Aquaparku do Wrocławia. To jeden z najlepszych i najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie, a  jeden z największych obiektów rekreacyjno-sportowych w Polsce. W zadaniu wzięło 85 osób (40 osoby dorosłe, 45 dzieci). Wspólne wyjazdy mają charakter pozytywnego wzmocnienia przyczyniają się do zmniejszenia izolacji rodzin zastępczych, wzajemnego poznania się, pozwalają na wymianę doświadczeń w pokonywaniu trudności, a także wzajemnego wsparcia i pomocy w spotykanych problemach, a także ich zapobieganiu. Takie wyjazdy dają możliwość, aby odetchnąć od problemów dnia codziennego i spędzić beztrosko wspólny dzień z dzieckiem. W wyjątkowej scenerii mieliśmy możliwość oczyścić ciało i umysł, zregenerować siły i nabrać energii do działania.

 • Wycieczka 3-dniowa do Warszawy - Sierpień 2019

W dniach 27 - 29 sierpnia 2019 roku w ramach zadania VIII realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku został zorganizowany trzydniowy wyjazd rodzin zastępczych wraz z dziećmi w nich umieszczonymi do Warszawy.

W wycieczce wzięło udział 101 osób (opiekunowie wraz z dziećmi). Bogato rozbudowany program wycieczki pozwolił nam na poznanie historii stolicy. Mieliśmy możliwość zwiedzenia najważniejszych zabytków stolicy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego, który na najmłodszych oraz tych nieco starszych zrobił ogromne wrażenie. Mieliśmy możliwość wjechać na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki skąd podziwialiśmy piękno miasta. Zwiedzania nie było końca zobaczyliśmy również Stare miasto, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza oraz spacerowaliśmy Traktatem Królewskim w Łazienkach Królewskich i Wilanowie. Dla wielu była to pierwsza wizyta w stolicy i na pewno nie ostatnia.

 • Kolonia letnia - Lipiec 2019

W terminie 2 - 17 lipca 2019 r. w ramach zadania II realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku została zorganizowana kolonia dla dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej.

Kolonia została skierowana do 45 dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 18 lat umieszczonych w rodzinnej pieczy zastępczej zamieszkujących na terenie powiatu kluczborskiego. Kolonia miała miejsce w nadmorskiej miejscowości Kołobrzeg. Dzieci miały możliwość zwiedzenia najbliższej okolicy. Oczywiście nie obeszło się bez zabawy na plaży czy też kąpieli morskiej. Poprzez udział w zorganizowanym wypoczynku zacieśniły się nawiązane już wcześniej przyjaźnie. Ciekawie zorganizowany czas przez wychowawców wypoczynku pozwolił na nabycie nowych umiejętności, integrację uczestników, naukę nowych piosenek, zabaw i pląsów oraz kształtowania odpowiedzialności za siebie oraz innych. • Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Rodzina w obiektywie"

W dniu 27 czerwca 2019r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Rodzina w obiektywie” zorganizowanego w ramach projektu „Bliżej siebie2”.

Konkurs był jednym z elementów propagowania idei rodzicielstwa zastępczego, która w dalszym ciągu jest niedocenioną formą pomocy dzieciom. Rodziny zastępcze są miejscem, gdzie dzieci, które nie mają szans na wychowanie się w rodzinie naturalnej, zostają przygotowane do wejścia w dorosłe życie, naturalnym jest zatem wspieranie tego środowiska.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych powiatu kluczborskiego.

Do 19 czerwca  prace konkursowe złożyło 44 uczestników.

Prace uczestników w dniu 25 czerwca 2019r. oceniała komisja w składzie Danuta Marciniak, Marian Solisz, Mariusz Mazurkiewicz oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku – Iwona Hrynyszyn Rudnicka.

Spośród zdjęć zgłoszonych na konkurs komisja mogła wybrać tylko 9, które zostały nagrodzone nagrodą główną tj. Wieżą Blaupunkt oraz słuchawkami dousznymi. Pozostałych 35 uczestników otrzymało nagrodę pocieszenia w postaci głośnika bezprzewodowego.  

Wszystkie zgłoszone prace prezentują się w formie wystawy w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku.


 

Konkurs Fotograficzny "Rodzina w obiektywie"
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zaprasza na wszystkich uczniów powiatu Kluczborskiego do udziału w konkursie fotograficznym pt. " Rodzina w obiektywie" organizowanego w ramach projektu „Bliżej siebie 2” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego
Regulamin konkursu- kliknij tutaj

UWAGA!!! Termin nadsyłania prac został przedłużony do 19.06.2019r

 • Szkolenie warsztatowe z zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży – czerwiec 2019


24 czerwca 2019r.  odbyło się szkolenie warsztatowe dla rodzin zastępczych wraz z dziećmi dotyczące profilaktyki działań w zakresie zachowań ryzykownych, narkotyków i nowych substancji  psychoaktywnych. Tematem szkolenia było: przyczyny zachowań ryzykownych nastolatków i ich główne przejawy, cyberzaburzenia, zagrożenia narkotykowo-dopalaczowe, przekraczanie norm  i zasad, przyspieszone dorastanie. W szkoleniu wzięło udział 46 osób dorosłych oraz 37 dzieci. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Fundację Bonum Humanum.

 • Dzień Rodzicielstwa Zastępczego- Piknik rodzinny 2019
Jak co roku organizowane jest spotkanie na okoliczność Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka. W piątek 31 maja na terenie Pałacu Pawłowice odbyła się kolejna impreza tego typu. W spotkaniu uczestniczyło przeszło 150 osób – rodzin zastępczych wraz z dziećmi oraz zaproszeni goście. Zadaniem pikniku rodzinnego było zapewnienie kluczborskim rodzinom zastępczym możliwości wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń oraz wspólnej zabawy poprzez zajęcia rekreacyjno – sportowe i różnego rodzaju konkursy. Pogoda dopisała, zaproszone osoby przybyły. Jak co roku przygotowaliśmy dla naszych przyjaciół wiele atrakcji. Tatuaże, malowanie buziek, warsztat tworzenia toreb na zakupy z własnym logo dmuchany zamek oraz to co wszyscy lubimy bardzo - prezenty. Był też czas na wspólne biesiadowanie przy obfitym zastawionym stole. Było wesoło i bardzo kolorowo, towarzyszyli nam animatorzy zabawiający i zachęcający do zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych.

 

 • Warsztaty aktywizujące dla dzieci

Od kwietnia do czerwca 2019 roku w ramach zadania II realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zostały zorganizowane warsztaty aktywizujące - prowadzone przez pedagoga dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

W warsztatach wzięło udział 27 dzieci w wieku od 4 do 13 lat. Dzieci zostały podzielone na grupy z dostosowanie do wieku. Ciekawie prowadzone zajęcia bardzo podobały się podopiecznym tut. Centrum. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach. Warsztaty miały na celu rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań, naukę wyrażania emocji i uczuć, nauka funkcjonowania w zespole, nauka efektywnych sposobów organizacji  czasu wolnego, rozwijanie samodzielności, wytrwałości. Efektem na pewno jest  podniesienie własnej wartości, tolerancja i empatia w kontaktach interpersonalnych, przełamanie własnych słabości i ograniczeń. Cykl warsztatów zakończony był niespodzianką dla każdego uczestnika w postaci prezentu.
 • Szkolenia dla usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych w dniach 4-5 Luty 2019

W dniach 4-5 lutego 2019r. w ramach zadania IV odbyły się 2 jednodniowe szkolenia dla 10 usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych. Celem tych szkoleń było nabycie umiejętności w rozwiązywaniu podstawowych problemów emocjonalnych, planowaniu własnego rozwoju, rozwijanie umiejętności społecznych. Szkolenie przeprowadziła firma ,,Praxe”.

 


 • Zimowisko 2019

W terminie 26.01.2019 r. - 01.02.2019 r. w ramach zadania II realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zostało zorganizowane zimowisko dla dzieci przebywających w rodzinnej pieczy zastępczej.

Zimowisko pt. „Poszukiwacze Zimowych Przygód” zostało skierowane do 45 dzieci w przedziale wiekowym od 7 do 18 lat umieszczonych w rodzinnej pieczy zastępczej zamieszkujących na terenie powiatu kluczborskiego. Zimowisko miało miejsce w malowniczej górskiej miejscowości Murzasichle. Wyjazd ten był kolejną niesamowitą przygodą. Dzieci poprzez udział w zorganizowanym wypoczynku nawiązały nowe przyjaźnie, podjęły próbę nauki jazdy na nartach, która zakończyła się sukcesem. Ciekawie zorganizowany czas przez wychowawców wypoczynku pozwolił na nabycie nowych umiejętności, integrację uczestników, naukę nowych piosenek, zabaw i pląsów oraz kształtowania odpowiedzialności za siebie oraz innych.


 • Spotkanie Bożonarodzeniowe : „Poznajemy Tradycje Świąteczne” 2018 

W dniu 14 grudnia 2018 roku w ramach zadania  realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zostały zorganizowane warsztaty „Poznajemy Tradycje Świąteczne”

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku liczba przybyłych gości nie zawiodła. Podczas spotkania bawiło się ponad 149 osób. W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci brały udział w warsztatach integracyjnych podczas których wykonywały ozdoby, kartki świąteczne oraz dekorowały pierniki. Świąteczny program, gry i zabawy prowadzone były przez animatora. Po wspólnej kolacji na wzór kolacji wigilijnej przybył Mikołaj, który wręczył każdemu zaproszonemu dziecku paczkę .Spotkanie było doskonałą okazją od integracji rodzin zastępczych, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy i oderwania się od codziennych licznych obowiązków.


 •   Szkolenie dla rodzin zastępczych 2018

Od października 2018 roku do października 2020 roku w ramach zadania III realizowanego w projekcie „Bliżej siebie2” przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku są prowadzone warsztaty podnoszące kompetencje opiekuńczo - wychowawcze rodziców zastępczych.

Celem warsztatów jest wzmocnienie kompetencji wychowawczych m.in. poprzez; budowanie więzi z dzieckiem, pozytywnej dyscypliny, wypracowanie metod pracy z dzieckiem przejawiającym zaburzenia zachowania, właściwą współpracę z rodziną dziecka, rozwiązywanie problemów wynikających z „konfliktu pokoleń”, wypracowanie konsekwencji w wychowaniu, motywowanie do nauki itp.

Warsztaty są prowadzone cyklicznie raz na pół roku.  Łącznie 73 osoby pełniące funkcję rodziny zastępczej skorzystały z ciekawych warsztatów prowadzonych przez firmę „Praxe”. Program w/w warsztatów obejmował szkolenie z zakresu: opieka i wychowanie - jak mądrze realizować zadania w rodzinnej pieczy zastępczej; metody wychowawcze w pieczy zastępczej; problemy wychowawcze: metody pracy z dzieckiem przejawiającym zaburzenia zachowania z dzieckiem, które doświadczyło przemocy.

Na kolejnych warsztatach, które odbędą się w lutym i październiku 2020 roku program będzie obejmował tematykę związaną ze współpracą z rodziną biologiczną, konflikt pokoleń oraz wsparcie dziecka w okresie dojrzewania i wchodzenia w dorosłość, zagrożenia cywilizacyjne.  

 • Szkolenie wyjazdowe dla rodzin zastępczych w Turawie 2018

W dniach 22.-23.09.2018r. odbyło się warsztatowe szkolenie wyjazdowe dla rodzin zastępczych wraz z dziećmi, w którym wzięło udział 100 osób. Szkolenie odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym w Turawie, miało formę ciekawych warsztatów, których celem było poszerzenie wiedzy w zakresie więzi, postaw rodzicielskich, metod wychowawczych, nauki właściwego odczytywania właściwych komunikatów wysyłanych  przez dzieci, budowanie prawidłowych relacji rodzice – dziecko opartych na  wzajemnym szacunku, doskonaleniu porozumiewania się. Po warsztatach znalazł się czas na wspólną zabawę i integrację.   

 • 4-dniowa wycieczka: Trójmiasto-Malbork-Hel 2018

W ramach projektu ,,Bliżej Siebie 2” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku zorganizowało 4-dniową  wycieczkę objazdową do Trójmiasta, Helu i Malborka. Wyjazd rozpoczął się 28 sierpnia 2019r. a zakończył się 31 sierpnia 2019r. W wycieczce wzięło udział 91 osób.
Był to wyjazd inaugurującyprojektrealizowany przez tutejsze Centrum a będący kontynuacją poprzedniego „ Blizej siebie”.
Dzięki temu wyjazdowi rodziny mogły się ze sobą jeszcze lepiej poznać oraz zacieśnić przyjaźnie zawarte już podczas poprzednich wyjazdów. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Rodziny zastępcze miały możliwość zwiedzić min. : Westerplatte, Gdańsk, molo w Sopocie, fokarium na Helu a także zamek krzyżacki w Malborku.


Aktualności

16.11.2020
Środki dla osób niepełnosprawnych ze środków PFRON !!!

03.09.2020
Nabór na stanowisko "Sekretarz PZOON" w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku z dnia 03.09.2020r.

14.08.2020
Nabór na stanowisko "Pracownik socjalny" w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kluczborku z dnia 14.08.2020r.

 
Podstrony:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 

46-200 Kluczbork
ul. Sienkiewicza 20 b

tel. (77) 418 00 30, tel./fax (77) 410 70 34
e-mail: kluczbork@pcpr-kluczbork.plPowiatowy Zespół
ds. Orzekania o Niepełnosprawności

ul. Sienkiewicza 20b, 46-200 Kluczbork
tel./fax (77) 400 38 70
 Realizacja: new4mat.com Sp. z o.o.
ADMINISTRACJA